Triko Yıkama Şampuanı

Triko Yıkama Şampuanı

Kışlık trikolarınızın dinlenme vakti çoktan geldi. Çok sevdiğiniz ve pamuklara sarmak istediğiniz trikolarınızı nasıl saklayacağınız önemlidir. Onları yatağın altında veya gömme dolabınızın içinde muhafaza etmek için neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım;

Kışlık Kazaklara Güle Güle Deyin

Kış sonunda gardırobunuzun düzenlenmesi için zaman doldu. Bu yüzden en sevdiğiniz triko kazaklara güle güle deyin ve onları dinlendirin. Önümüzdeki kış, bu güzellikleri mükemmel bir şekilde geri almak için dikkatli bir şekilde saklamak önemlidir. triko giyim ürününüzü yaza başlamadan sadece bir kez giymiş olsanız bile yıkamalısınız. Dolap canavarları güveler insan kokuları, saç ve cilt pullarını çok seviyorlar. Bu nedenle aşınmış, yıkanmamış triko parçalarını uzun süre dolabınızda saklamamalısınız.

Kullanılacak Deterjanın Seçimi

Yıkanmaya gelince triko kazaklarınıza saçınız gibi davranın. Yıkama için sıvı yün deterjan veya saç şampuanı öneriliyor çünkü hafif deterjanlar bile yeterince hassas değil. Özel renk deterjanları da ince saçı zayıflatan çözünür protein enzimleri içerir. Kazaklarınızı riske atmak istemiyorsanız yıkama için triko yıkama şampuanı kullanabilirsiniz. Bu triko şampuanı seçenekleri sadece trikonuzu temizlemek, aynı zamanda kumaşı besler.

Trikolarınızı Yıkama Prosedürü

Trikonuzu çamaşır makinenizde yıkayın. Yıkama talimatlarına uyduğunuzda kazaklarınız için en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. Yıkama esnasında her zaman kazaklarınızı ters çevirmelisiniz.

Kazaklarınızı gerçekten seviyorsanız, her birini kendi çamaşır torbası içine koymalısınız. Yastık kılıflarının da çamaşır torbası görevi gördüğünü unutmayınız.

Kazakların Yıkanma Sıcaklığı

Kısa bir süre için otuz derece, trikonuzun en iyi hissettiği sıcaklıktır. Aşırı sıcaklıklar bir anlam ifade etmiyor, çünkü kir parçacıkları çözülemiyor ve deterjan maddeleri etkilerini geliştirmiyor. Bilmediğimiz önemli bir şey de düşük bir hızda kısa sürede yıkamanın kurutma işlemine yardımcı olduğudur. Triko yıkama şampuan​​​​​​​ sayesinde temizlenen kazağınızın her zaman düz bir şekilde kurumasına izin verin. Kazağın kuruma aşamasında yastıklı bir askılığa takabilirsiniz.

Triko yıkama şampuan​​​​​​​ ile yıkanan kazağınızın mükemmel, orijinal şeklini elde etmek için, altına kuru, emici bir bezle kuru bir rafa yerleştirin. Kazağı gerdirmekten kaçının; bunun yerine, basitçe sallayın ve gevşek bir şekilde yatırın. Kollara daha fazla dikkat edin: Kollar bile sarkmamalı, düz durmalıdır. Trikonuzu şampuan​​​​​​​​​​​​​​ ile yıkadıktan sonra ısıtma ünitelerinin yanında veya güneşte kurutmak suretiyle süreci hızlandırmaya çalışmayınız. Bu, fiberi sertleştirir ve renkler parlamalarını kaybeder. Bunun yerine, şampuan​​​​​​​ aşamasından sonra kazakları ters çevirin ve altındaki bezi değiştirin.

Dikişlere Zarar Verecek Bir Şey Yapmayın

Hepimizin bildiği gibi, en iyi triko bile tüylenmeye yatkındır, bir trikoyu yıllar boyu daha yaşlı gösterecek küçük tüycükler zamanla oluşabilir. Bunun için de topaklanmayı gideren özel tüy alma makinelerini tercih edebilirsiniz. Jilet ve bant gibi seçenekler örgü dikişlerine zarar verebileceklerinden kullanılmamalıdır.

​​​​​​​Trikonuzu şampuan​​​​​​​ ile yıkadıktan sonra olabildiğince fazla alana sahip, serin, karanlık ve kuru bir dolapta saklamalısınız. Kırışmayı önlemenin mükemmel yolu, onları birer birer katlamak değil, orijinal biçimlerinde yığmak ve sonra da katlamaktır. Daha ağır parçaları aşağıya, daha hafifleri üste koymak her zaman iyi bir fikirdir. Asılı triko giysisinin bir seçenek olmadığını söylemek gereksizdir, çünkü bu trikonun şeklini gevşetir.

Güveleri Aklınızdan Çıkarmayın

Triko severlerin en korkutucu senaryosu, güvelerin içeri girmesidir. Bunu önlemek, küçük canavarların yerle bir etmemesi için gardırobunuzu yılda en az iki kez yeniden düzenleyin. Aynı zamanda gardırobunuzu haftada bir kez havalandırın. Dolabınızda güvelerin olmadığından emin olmak için sedir ağacı veya kokulu poşetleri dolabınızın içine yerleştirebilirsiniz. Dolabınızı kıştan yaza geçirirken eşyalarınızdan birinde küçük bir güve deliği fark ettiyseniz, dolabınızı temizleyin. Eğer tek bir kazağınızda bu durumu fark ettiyseniz kazağı bir poşete koyup bir gün boyunca buzlukta bekletebilirsiniz.Triko Yıkama Şampuanı Kullanım Talimatları :
Trikonuzu yıkama talimatında belirtildiği şekilde yıkamaya özen gösteriniz.
• Trikonuzu yalnızca yün deterjanı ile elde yıkayınız. Yıkarken ters çeviriniz. Bu yöntem trikonun dış yüzünü koruyacak ve daha uzun süre yeni gibi görünmesine yardımcı olacaktır.• Trikonuzu çamaşır makinasında yıkamayınız. Trikonuzu elde yıkayınız.• Trikolar çok yüksek bir renk haslığına sahiptir lakin renk akması veya solma riskini en aza indirmek için, koyu ve parlak renkli olanların açık tonlar ve beyazlardan ayrı yıkanması tavsiye edilir.• Trikonuzu yıkarken aşırı çitileme ya da ezme ve sıkmadan kaçınınız.• Hediye olarak gönderdiğimiz şampuanla trikonuzu yıkayınız.
Tricot Washing Shampoo Instructions for Use :
Please pay attention to follow care label instructions for cleaning this garment.
• Only hand wash with wool care detergent. Do NOT use any products that contain bleach.• Turn the garment inside out before wash, this will help the surface of your garment to like look new for longer.• It’s recommended to wash light colours with light, dark colours with dark colours.• Do NOT rub garment while washing. Lay the garment flat out on top of a towel, then roll the towel up to squeeze the water out gently.• Dry the garment flat, ease it into shape and lay on a towel on top of a drying rack. Do NOT hang. Dry in the shade away from direct sunlight.• Never put knitwear in a tumble dryer as it will shrink the garment.
* Please use the detergent sent as a gift with your garment to wash it.

Triko şampuanımızı satın almak için ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Sevgilerimizle,

sweater 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir