Once Upon A Time In Hollywood – Quentin Tarantino – 26 Temmuz 2019

Once Upon A Time In Hollywood – Quentin Tarantino – 26 Temmuz 2019
Los Angeles’da 1969 yılının yazılında geçen filminde yılın hippi yükselişinin tırmandığı bir dönem olduğu göze çarpmaktadır. Western filmlerinin yıldızı Rick Dalton ile dublörü ve aynı zamanda yakın arkadaşı olan Cliff Booth Los Angeles’da iş yapmaya çalışmaktadırlar.
Bir Tuhaf 1969 Yılı
Rick Dalton’un ünlü komşusu Sharon Tate, Charles Manson ve müritlerinin işlediği korkunç bir cinayetin kurbanı olur Sharon Tate’nin komşuları olan Dalton ve Booth istemedikleri şekilde bu korkunç olayla yollarının kesiştiği hikayesi filmde anlatılmaktadır.
Roman Polanski’nin eşi olan Sharon Tate öldürüldüğü tarihte 8,5 aylık hamileydi. Filmin hikayesi bu noktadan itibaren başlamaktadır.
Film dünya genelinde 26 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye’de ise 23 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girecektir.
İlginç ve sürükleyici filmin yönetmeni Quentin Tarantino farklı bakış açısını Once Upon A Time In Hollywood filminde de yansıttığı gözlerden kaçmamaktadır.

Once Upon A Time In Hollywood - Quentin Tarantino

Tarantino’nun Yıldızlar Karması
Once Upon A Time In Hollywood filminin oyuncuları ise Leonardo Dicaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Timothy Olyphant, Kurt Russell, Michael Madsen, Tim Roth olduğu ve kadronun zenginliği ilk göze çarpanlar arasında bulunmaktadır. Ünlü kadrosu ile izleyicinin karşısına çıkacak filmin yoğun ilgi göreceği ve bir çok ödülü alabileceği şimdiden öngörülmektedir.
Once upon a time in Hollywood filminin müziklerini Mary Ramos’un yaptığı ve Quentin Tarantino isminin filmin yapım ekibinde de geçtiği görülmektedir. Filmin süresi ise 2 saat 42 dakikadır.
Sinema Eleştirmenlerinin ÖngörüleriBüyük merak ve heyecan ile beklenen film ile ilgili olarak şimdiden beklentilerin çok yükseldiği gözlemlenmektedir. Quentin Tarantino tarafından bir araya getirilen ve adeta yıldızlar kadrosu oluşturan film ile ilgili olarak beklentinin yoğunlaştığı ve heyecanın tırmandığı sinema eleştirmenleri tarafından vurgulanmaktadır.
Bugüne kadar filmin senaryosunu okuyan bazı yönetmenler tarafından okudukları en iyi senaryo olduğu bilgisi alınmış bulunmaktadır. Filmin fragmanı ve trailer’ı izlendiğinde de 1969 yılının renklerinin, modasının, ruhunun ve hippi akımının ne kadar profesyonelce aktarıldığı görülmektedir.
Pek çok sinema eleştirmeni tarafından fragman ve trailer üzerinden yapılan yorumlarda şimdiden oldukça yüksek puan almayı başaran filmde oyunculukların da oldukça dikkat çektiği görülmektedir.
Şimdiden pek çok ödülün sahibi olacağı düşünülen filmle ilgili olarak beklentinin gün geçtikçe daha da arttığı, heyecanın tırmandığı görülmektedir.
Tarantino Bakış Açısı
Tarantino’nun bugüne kadar yönettiği tüm filmlerinde daima yıldızları oynatmayı başarmış bir yönetmen olduğu dikkat çekmektedir. Son filminde de bu kuralından vazgeçmediği gözlenmektedir.
Tarantino’nun farklı yönetmenlik anlayışı içerisinde önemli bir bakış açısı ise kalıplaşmış rolleri oynayan yıldızların yönetmen ile çalıştıkları filmlerde taban tabana zıt karakterlere can verdikleri ve başarı sağladıkları görülmektedir.


Film hakkında detaylı bilgi için :

https://www.sweater.com.tr/…/once-upon-a-time-in-hollywood-…#tarantino#onceuponatimeinhollywood

Sevgilerimizle,sweater

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir